2.2.3. RIHA-sse sisselogimine ja rolli valik

RIHA-sse sisselogimiseks on veebilehe päise paremas servas nupp Logi sisse, millel klõpsamise järel palutakse sisestada ID-kaart kaardilugejasse ning vajutada nupul Jätka.

Kui teiega on seotud üks asutus, siis valitakse automaatselt ka selle asutusega seonduv roll. Kui aga teiega on seotud mitu asutust, avaneb eraldi dialoog esindatava asutuse valikuks.

Rolli valik sisselogimisel


Asutuse vahetamiseks saab hiljem klõpsata veebilehe päises oma nimel ning seejärel avaneb taas asutuse valiku dialoog.

Sisseloginud kasutaja

Rolli vahetamine

Kui teiega ei ole veel ühtegi asutust seotud, siis ei oma te õigust uusi infosüsteeme kirjeldada ega olemasolevaid kirjeldusi muuta, küll aga näete te infosüsteemide detailvaates täiendavalt veel infosüsteemiga seotud isikute kontaktandmeid (sisselogimata kasutaja neid ei näe).

Veateade

Asutuse lisamisest ja kasutajaõiguste saamisest on kirjutatud järgnevates alapunktides.

Kui kasutaja on hoidnud pikalt RIHA veebilehekülge lahti ilma selles toiminguid sooritamata, siis teavitatakse kasutajat 5 minutit enne sessiooni lõppu sessiooni peatsest aegumisest (sessiooni pikkus on 30 minutit).

Sessiooni aegumise teade

Kuni sessiooni lõppemiseni on võimalik kasutajal valida, kas ta soovib RIHA kasutamist autenditult jätkata või mitte. Jätkamisel pikendatakse kasutaja sessiooni, loobumisel logitakse kasutaja süsteemist välja.

Kui sessioon on juba lõppenud, siis logitakse kasutaja süsteemist automaatselt välja ning näidatakse ka sellekohast teavitust.


Viimati muudetud: esmaspäev, 23. aprill 2018, 23.02